Hudba, mp3 ke stažení zdarma, klipy, koncerty foto, videa, festivaly, kluby, haly,hardcore, metal, rap, fight, nehody, katastrofy, srandy, adrenalin, hry, cheaty, cd key, torrenty, TV online, giger foto, programy ke stažení zdarma, výměna odkazů

Vkládání obrázků

Velikost a rozlišení obrázku


Obrázek nahraný do systému musí splňovat jisté kvalitativní a velikostní požadavky:

 • Maximální povolená velikost souboru je 4 MB.
 • Alespoň jeden rozměr obrázku (šířka nebo výška) musí přesáhnout velikost 100 bodů. Maximální velikost obrázku je 2800 x 2800 bodů.
 • Pro dobrou kvalitu potisku by grafické podklady měly mít rozlišení alespoň 150 DPI.

TIP: Jak zjistit, že moje fotografie nahraná do PC splňuje všechny tyto parametry?

 1. Klikněte na složku "Tento počítač".
 2. Najděte si na disku požadovanou fotografii.
 3. Po najetí myší na soubor obsahující fotku se vám po malé chvíli zobrazí rámeček s informací o rozlišení fotografie (v bodech) a její velikosti. (Viz. ilustrační obrázek č. 1).

Rozměry obrázků

Nyní známe rozlišení fotografie v bodech. Jak ale zjistit maximální možnou velikost pro tisk v centimetrech? Pomůže vám k tomu následující tabulka. Najděte si v ní nejbližší rozměr k vaší fotografii v bodech a následně uvidíte, jaká je maximální velikost této konkrétní fotky pro tisk v centimetrech.

Rozlišení obrázku  Maximální možná velikost fotografie na podkladu
400 × 300 7,5 × 5 cm
800 × 600 15 × 10 cm
1024 × 768 18 × 13 cm
1600 × 1200 25 × 20 cm
2000 × 1400 35 × 25 cm
2400 × 1800 45 × 30 cm

Nepovedlo se vám zjistit jestli váš obrázek je opravdu dost kvalitní pro použití v tvořiči a pro tisk? Pošlete nám ho e-mailem na investico@seznam.cz a my vám během několika dnů poradíme..

Formát obrázku

Do systému lze nahrávat 2 typy formátů:

 • .jpg je vhodný pro fotografie nebo malby realistických scenérií s hladkými přechody v tónu a barvě. Tento známý a rozšířený formát nepodporuje průhledné pozadí, proto pomocí .jpg fotek a obrázků bude po výsledném tisku pravděpodobně vidět čtvercový nebo obdélníkový rámeček. (Viz. ilustrační obrázek č. 2 - .jpg).

 • .png lze také využívat pro fotografie, ale je potřeba počítat s větší výslednou velikostí souboru. Vhodný je (na rozdíl od formátu .jpg) i pro perokresbu, kvalitní zobrazení textu nebo ikonek. Ve formě "png.-24 bit" podporuje i průhledné pozadí. Tato funkce umožňuje tisk bez mnohdy nežádaného rámečku (pozadí) kolem grafiky. (Viz. ilustrační obrázek č. 2 - .png).
Průhledné pozadí

TIP: Jak odstranit nežádoucí pozadí z obrázku a následně vytvořit png.-24 bit? Je to snadné, ale potřebujete k tomu grafický editor, např. Adobe Photoshop.

 1. Otevřete si obrázek ve Photoshopu
 2. Pomocí funkce "laso" nebo "magická hůlka" označte grafiku, kterou chcete tisknout
 3. Pak použijte klávesové zkratky Ctrl+C a následně Ctrl+V. Nyní se vám vytvořila nová vrstva, která obsahuje pouze to, co chcete tisknout.
 4. Klikněte na původní spodní vrstvu a zmáčkněte na klávesnici tlačítko "Delete"
 5. Nyní vidíte pouze svoji požadovanou grafiku na průhledném pozadí, které se ve Photoshopu zobrazuje jako šedo-bílé čtverečkované pole.
 6. Pro uložení do formátu png.-24 bit použijte klávesovou zkratku Ctrl+Alt+Shift+S (zmáčknete všechna tato tlačítka najednou).
 7. Z nabídky různých formátů vyberte "PNG-24" a zmáčkněte tlačítko Uložit (Save).
 8. Výsledný soubor .png pak nahrajte do našeho "Tvořiče", kde se bude zobrazovat bez průhledného pozadí.

Nepovedlo se vám odstranit pozadí podle našeho návodu? Pošlete nám obrázek e-mailem na investico@seznam.cz a my vám během několika dnů s odstraněním pozadí pomůžeme.

optimalizace PageRank.cz Hudba, mp3 ke stažení zdarma, klipy, koncerty foto, videa, festivaly, kluby, haly,hardcore, metal, rap, fight, nehody, katastrofy, srandy, adrenalin, hry, cheaty, cd key, torrenty, TV online, giger foto, programy ke stažení zdarma, výměna odkazů,výdělek na internetu,peníze,klikačky,bux.to, ...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one